MegaMenu
 
هشدار ورود

ساعت کاری مجموعه (9 الی15) بغیر روز های تعطیل

امکان صدور فاکتور رسمی ( با هماهنگی )

قیمت انواع کولیس دیجیتال 

کولیس یا عمق‌سنج ابزاری است که برای اندازه‌گیری فاصله دو نقطه روی یک جسم به کار می‌رود. قیمت این ابزار بسته به ویژگی‌ها و مشخصات مختلف، متغیر است. با خرید آنلاین کولیس، می‌توانید محصول مورد نظر را به سبد خرید خود اضافه کنید و تیم پشتیبانی دارمکو در تمامی مراحل خرید، تحویل و خدمات پس از فروش همراه شما خواهند بود.

 • ارزانترین
 • گرانترین
 • پربازدیدترین
 • کولیس
 • خرید کولیس دیجیتال

  کولیس یکی از ابزارهای مهم در اندازه‌گیری ابعاد مختلف قطعات و اشیاء است. این ابزار به دلیل دقت بالا و توانایی اندازه‌گیری ابعاد با دقت‌ های کم، در صنایع مختلف از جمله تولید، ماشین‌ سازی، فلزکاری، خودروسازی، الکترونیک، و سایر حوزه‌ ها استفاده می‌شود. کولیس‌ ها در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند و برای اندازه‌گیری دقیق ابعاد و اندازه‌های مختلف به‌ کار می‌روند.

  از مزایای استفاده از کولیس‌ ها می‌ توان به دقت بالا، امکان اندازه‌گیری دقیق ابعاد داخلی و خارجی، سرعت اندازه‌گیری و قابلیت استفاده در ابعاد مختلف اشیاء اشاره کرد. به علاوه، کولیس‌ها به عنوان ابزارهای معیاری در برخی از صنایع و اندازه‌گیری‌های مهم استفاده می‌شوند.در انتخاب کولیس مناسب برای نیازهای خود، باید به مواردی مانند نوع کولیس (ورنیه، ساعتی، دیجیتال)، طول کولیس، نوع فک‌ ها (داخل سنج، خارج سنج)، نوع ویژگی‌ های خاص مانند کولیس شیار سنج و دیگر فاکتورهای مهم توجه داشته باشید. همچنین، از نظر کیفیت ساخت و دقت اندازه‌گیری، برندهای معتبر و با کیفیت ترجیح داده می‌شوند.کولیس‌ها با توجه به نوع و مدل، قیمت‌ های متفاوتی دارند. برای خرید کولیس‌ها، معمولاً بهتر است به فروشگاه‌ها یا تامین‌ کنندگان معتبر و مورد اعتماد مراجعه کرده و با توجه به نیاز و کاربری خود، کولیس مناسب را انتخاب کنید.

  معرفی انواع کولیس 

  کولیس ساده یا ورنیه: نوع ساده کولیس‌ ها اغلب به عنوان کولیس‌ های ساده معرفی می‌شوند و به عنوان نوعی ابزار پایه‌ای برای اندازه‌گیری ابعاد مختلف استفاده می‌شوند. کولیس‌ های ورنیه (Vernier Calipers) نوعی توسعه یافته‌ تر از کولیس‌ های ساده هستند که به کمک یک نوار ورنیه امکان اندازه‌گیری با دقت بیشتر و به صورت میلی‌متری یا اینچی را فراهم می‌کنند.در کولیس‌ های ورنیه، نوار ورنیه یک مقیاس تدریجی را بر روی نوار اصلی کولیس نشان می‌دهد و این به کاربر امکان می‌دهد تا به دقت بیشتری اندازه‌ گیری انجام دهد. دقت اندازه‌ گیری در کولیس‌ های ورنیه معمولاً از 0.01 تا 0.02 میلیمتر در مدل‌های استاندارد بوده و می‌تواند در مدل‌های پیشرفته‌ تر به دقت‌های بالاتر هم برسد.کولیس‌های دیجیتال هم نوعی ارتقاء از کولیس‌ های ورنیه هستند. در این نوع کولیس‌ها، اندازه‌گیری به کمک یک صفحه نمایش دیجیتال انجام می‌شود که دقت و سهولت در خواندن نتایج را افزایش می‌دهد. دقت اندازه‌گیری در کولیس‌ های دیجیتال می‌تواند تا دقت‌های بسیار کمتر از 0.01 میلیمتر باشد.

  کولیس ساعتی:کولیس ساعتی یا کولیس عقربه‌ ای در واقع ترکیبی از کولیس ورنیه با نوار ورنیه با استفاده از مکانیزم عقربه‌ ای برای نمایش نتایج اندازه‌گیری است. این نوع کولیس‌ ها ترکیبی از دقت بالای کولیس ورنیه و سهولت در خواندن نتایج از طریق عقربه‌ای را به ارمغان می‌آورند.نحوه کار کولیس ساعتی به این صورت است که هنگامی که فک‌ ها با یکدیگر تطابق می‌یابند و جا به جایی کمی انجام می‌شود، عقربه‌ای که در کولیس نصب شده است، حرکت می‌کند و به شما اندازه‌گیری را به صورت عددی نشان می‌دهد. بخش‌هایی از این عقربه به‌عنوان رقم‌های صحیح و بخش‌های دیگر به‌عنوان اعشاری بر روی نوار ورنیه نشان داده می‌شود.در مقایسه با کولیس ورنیه ساده، کولیس ساعتی دقت بالاتری دارد و می‌تواند به دقت‌های حدود 0.02 میلیمتر اندازه‌گیری انجام دهد. این نوع کولیس‌ها برای کاربردهایی که نیاز به دقت بیشتری دارند، مفید واقع می‌شوند.

  کولیس دیجیتال:کولیس‌ های دیجیتال یا کولیس‌ های الکترونیکی یک پیشرفت قابل توجه در دنیای ابزارهای اندازه‌گیری محسوب می‌شوند. این نوع کولیس‌ها با استفاده از فناوری دیجیتال و الکترونیکی، فرآیند اندازه‌گیری را بهبود می‌بخشند و خطاهای انسانی را کاهش می‌دهند.با کولیس‌ های دیجیتال، شما نیازی به تفسیر عقربه‌ ها یا خطوط روی نوار ورنیه ندارید. به جای آن، نتایج اندازه‌گیری به صورت دقیق و دیجیتالی روی صفحه نمایشگر نشان داده می‌شوند. این امکان به شما می‌دهد تا به سرعت و بدون نیاز به تبدیل و تفسیر اعداد، اندازه‌ها را مشاهده کنید.همچنین، کولیس‌های دیجیتال دارای دقت بالاتری نسبت به کولیس‌ های ساعتی یا ورنیه هستند. این دقت بالا به علت استفاده از سنسورها و تکنولوژی دیجیتال در فرآیند اندازه‌گیری است.از آنجا که کولیس‌ های دیجیتال به طور خودکار اندازه‌گیری را انجام می‌دهند و نتایج را نمایش می‌دهند، آسانی و دقت آنها باعث شده تا در بسیاری از صنایع و کاربردها به جایگاه مهمی دست یابند.

  قیمت کولیس 

  کولیس یکی از عمومی ترین و مهمترین ابزارهای محاسبه اندازه سطوح مختلف در بین تجهیزات و ابزارآلات اندازه گیری دقیق است. از این محصولات برای اندازه گیری بسیار دقیق طول و عرض قطعه، قطر داخلی و خارجی اجسام مختلف گرد، استوانه ها (شفت، گرده و میله) و یا اندازه گیری عمق سوراخ یا ارتفاع قطعه با دقت های بسیار کم و مشخص مثل یک صدم 0.01 میلی متر یا یک هزارم 0.001 میلی متر استفاده می شود. کولیس ها امروزه در سایزهای و شکل های بسیار متنوعی ساخته می شوند و دقت و کالیبراسیون کولیس رابطه مستقیم با برند و کیفیت ساخت آن دارد. در بازار کولیس ورنیه، کولیس دیجیتال، کولیس پایه دار با سایزهای متنوع وجود دارد و بنا به نیاز و کاربری آنها یعنی کولیس داخل سنج، کولیس خارج سنج، کولیس پایه دار، کولیس شیار داخل سنج و شیار خارج سنج می توان این محصولات را تهیه کرد. یک کولیس از چند بخش مهم و مختلف تشکیل شده است:

  خط کش یا بدنه اصلی کولیس که ممکن است با 2 واحد متریک و اینچ مدرج شده باشد. فک های ثابت داخل و خارج سنج و 2 فک متحرک خارج و داخل سنج که روی قسمت متحرک قرار می گیرند. عمق سنج که از انتهای خط کش بیرون می آید. غلتکی انگشت شصت در زیر قسمت متحرک برای راحتی در جابجایی فک ها و پیچ قفل فک های متحرک که از جابجا شدن فک هنگام خواندن کولیس جلوگیری می کند.

  به طور کلی از لحاظ شیوه خواندن سه نوع کولیس در بازار وجود دارند که عبارتند از: کولیس ورنیه یا ساده، کولیس ساعتی یا عقربه ایی و کولیس دیجیتال. طول خط کش کولیس از مشخصات مهم آن است و از کولیس 7 سانت، کولیس 10 سانت، کولیس 15 سانت و کولیس 20 سانت تا کولیس های به طول 300 سانتی متر (کولیس متری) ساخته می شوند. هنگام انتخاب کولیس به کاربری و مشخصات و نکات مهم خرید کولیس از قبیل کولیس فک کوتاه، کولیس فک بلند و کولیس پایه دار یا کولیس خارج سنج و داخل سنج بودن، کولیس شیار سنج و کولیس چرخ دنده باید توجه کرد.

دسترسی سریع فروشگاه
Text/HTML
ثبت سفارش
تعداد
عنوان