MegaMenu
 
هشدار ورود

ساعت کاری مجموعه (9 الی15) بغیر روز های تعطیل

امکان صدور فاکتور رسمی ( با هماهنگی )

قیمت انواع ترموویژن و خرید 

ترموویژن یا تصویربرداری حرارتی، یک فرآیند است که از تکنولوژی تشخیص و تصویربرداری از اشعه مادون قرمز استفاده می‌کند تا تغییرات دما در محیط را به صورت تصویر نمایش دهد. قیمت ترموویژن بسته به برند، رنج اندازه‌گیری و سایر ویژگی‌های فنی آن متفاوت است. این تکنولوژی بر اساس اصلی کار می‌کند که هر جسمی که دمای بالاتری نسبت به صفر مطلق (حداکثر دمای ممکن) داشته باشد، اشعه مادون قرمز را تابیده و تابش می‌دهد. سنسورهای ترموویژن قادر به تشخیص این اشعه مادون قرمز هستند و آن را به تصویری تبدیل می‌کنند که نمایش دهنده توزیع دما در صحنه است. به این ترتیب، تصویر ترموویژن به صورت یک نقشه پرچم‌داری رنگی نمایش داده می‌شود که هر رنگ معادل بازه‌ای خاص از دما را نمایش می‌دهد.

 • ارزانترین
 • گرانترین
 • پربازدیدترین
 • ترموویژن
 • استفاده‌های مختلفی برای ترموویژن وجود دارد، از جمله کاربردهای نظامی و امنیتی، تشخیص حیوانات و انسان‌ها در شرایط تاریکی، تشخیص نقاط گرمایی و سرمایی در صنعت، تعمیرات و نگهداری تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، تشخیص خطاهای حرارتی در سیستم‌ها و غیره.

  عوامل تاثیر گذار بر قیمت ترموویژن

  علل و عوامل زیادی می توانند بر قیمت ترموویژن تاثیر بگذارند ولی از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت ترموویژن میتوان به رزولوشن و محدوده اندازه گیری دما اشاره کرد این دو مهم ترین عوامل فنی تاثیر گذار بر قیمت ترمووِیژن است علاوه برا این دو عامل فنی علل های دیگری نیز وجود دارد که بر روی قیمت تاثیر می گذارند که میتوان برای مثال به برند محصول اشاره کرد چراکه برند های بهتر کیفیت ساخت بهتر و عمر بیشتر بعلاوه دقت اندازه گیری بهتر دارند متاسفانه در بازار برخی از دستگاه هایی که تعداد محدود تری از انان وجود دارد نیز قیمت بالایی پیدا میکنند.

  قیمت ترموویژن

  ترموویژن در چه صنایعی کاربرد دارد؟ 

  ترموگرافی مادون قرمز یک تکنولوژی پیشرفته است که با استفاده از تصویربرداری مادون قرمز، امکان نمایش تفاوت‌های دما در سطوح مختلف را به وضوح و دقیق ارائه می‌دهد. این تکنولوژی در بسیاری از صنایع و کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  1. بررسی وضعیت دستگاه: ترموگرافی مادون قرمز به کمک تصاویر حرارتی، می‌تواند وضعیت دستگاه‌ها و تجهیزات را در صنایع مختلف مانند تولید، نفت و گاز، خودروسازی و ... بررسی و ارزیابی کند. این کاربرد به کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از خرابی و تعطیلی غیرمنتظره کمک می‌کند.

  2. بررسی ایرادات ساختمانی: در صنعت ساختمان، ترموگرافی مادون قرمز می‌تواند در تشخیص نقاط داغ، نقاط یخ‌زده و عیوب عایق‌ها به کار رود. این ابزار می‌تواند در تشخیص نشتی‌های گرمایی، عیوب در سیستم‌های گرمایش و سرمایش و همچنین نقاط آسیب‌دیده از رطوبت مؤثر باشد.

  3. تصویربرداری پزشکی: در پزشکی،برای تشخیص بیماری‌ها و مشکلات صحیح مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در تشخیص مشکلات در جراحی‌های پلاستیکی یا تشخیص دیابت و سایر بیماری‌های مشابه.

  4. تصویربرداری امنیتی: در حوزه امنیت، می‌تواند در تشخیص اشیاء گرمازا، تشخیص ترددهای ناگهانی و حرکت‌های مشکوک به کار رود.

  5. صنایع شیمیایی: در صنایع شیمیایی، می‌تواند به کنترل و ارزیابی فرآیندهای حرارتی در واحدهای تولید کمک کند.

  6. مطالعات زمین‌شناسی: در مطالعات زمین‌شناسی به تعیین تغییرات دما در سطوح مختلف زمین و تشخیص ناهمناختگی‌های حرارتی کمک می‌کند.

  مزایای استفاده از ترموویژن در صنعت 

  هدف اصلی ترموویژن، تأیید عملکرد طبیعی ماشین آلات و تشخیص الگوهای حرارتی غیرطبیعی در دستگاه‌ ها است که نمایانگر نقص و ناکارآمدی است. این تکنولوژی یک مزیت بزرگ برای مدیران صنایع به خصوص کسانی دارد که می‌خواهند نظارت ایمن و مطمئنی بر وضعیت فرآیندهای تولید خود داشته باشند.

  حتی در صورت استفاده از دوربین‌های تصویربرداری مادون قرمز، تجزیه و تحلیل داده‌های تولیدی ممکن است چالش برانگیز باشد. به همین دلیل، دانش در زمینه عملکرد دقیق دوربین‌های تصویربرداری و درک از رادیومتری و انتقال حرارت نیز اهمیت دارد. این دانش، به عنوان اصول اولیه، در تفسیر داده‌های تولیدی بسیار مفید خواهد بود.

  به طور کلی، دوربین‌های حرارتی (ترموگرافی مادون قرمز) در موارد مختلف و صنایع متعددی از جمله برق قدرت، الکترونیک، ساختمان‌ها، کارخانه‌ها، صنایع خودروسازی، فرودگاه‌ها، آتش‌نشانی، نفت و گاز، قطار و تران ها، و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارند:

  1- در صنایع برق قدرت:

    - بررسی عایق‌ها

    - ارزیابی اتصالات محوری و گرمای بیش از حد در اتصالات

    - تشخیص اختلالات در اتصالات شبکه برق

    - بررسی پست‌های برق و سیستم‌های مرتبط

  2- در بازرسی مدارات الکترونیکی:

    - تشخیص گرمای زیاد در چیپ‌های مدارات الکترونیکی

    - بررسی دمای بردهای الکترونیکی (PCB)

  3- در بازرسی ساختمان‌ها:

    - تشخیص حفره‌ها در دیوارها

    - یافتن لوله‌های بخاری در دیوارها

    - تشخیص نشتی‌های درون دیوار و زیر زمین

    - ارزیابی تلفات حرارتی در ساختمان‌ها

  4- در کارخانه‌ها:

    - بازرسی و چک کردن لوله‌های بخار و هیدرولیک

    - بررسی آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها

    - ارزیابی دمای ماشین‌آلات، یاتاقان‌ها، کوپلینگ‌ها و ...

  5- در صنایع ذوب فولاد:

    - اندازه‌گیری دمای فولاد در حال ذوب

    - تست دمای شمش فولاد

  6- در صنایع خودروسازی:

    - آنالیز بازده تایر

    - ارزیابی دمای قطعات داخلی خودرو

    - ارزیابی سیستم خنک‌کاری آبی

  7- در فرودگاه‌ها:

    - نظارت با استفاده از دوربین‌های دید در شب

    - بازرسی بدنه و تایر هواپیما قبل از پرواز

  8- در آتش‌نشانی:

    - یافتن افراد داخل اتاق‌ها

    - نجات افراد در شرایط دود

  9- در صنایع نفت و گاز:

    - ارزیابی سطح سیال در مخزن‌ها

    - تست لوله‌های نفت در زیرزمین

  10- در قطار و تران‌ها:

    - بازرسی و تست رله‌ها

    - ارزیابی دمای چرخ‌ها و ترانسفورماتورها

  ترموگرافی مادون قرمز با دقت بالا و تصاویر حرارتی دقیق، این صنایع و بسیاری موارد دیگر را بهبود می‌بخشد و در تشخیص ناکارآمدی‌ها و اختلالات مفید است.

دسترسی سریع فروشگاه
Text/HTML
ثبت سفارش
تعداد
عنوان